Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

rychlostni_index_u_zimnich_pneumatik [2013/03/25 13:21]
jirka
rychlostni_index_u_zimnich_pneumatik [2013/03/25 13:22] (aktuální)
jirka
Řádek 2: Řádek 2:
 Zimní pneumatiky mají v zásadě nižší rychlostní index než letní. Proto [[vyhlaska_ministerstva_dopravy_a_spoju_o_schvalovani_technicke_zpusobilosti_a_o_technickych_podminkach_provozu_vozidel_na_pozemnich_komunikacich|vyhláška]] upravuje speciální postup při instalaci pneumatik s nižším rychlostním indexem než je index v [[Velký technický průkaz|velkém technickém průkazu vozidla]]. Je však nutné mít **nálepku v zorném poli řidiče**, která stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s danými zimními pneumatikami. Některá moderní auta však mají takovou funkci **zabudovanou v palubním počítači**, kde lze maximální dovolenou rychlost nastavit a při jejím překročení Vás palubní počítač automaticky upozorní. Pokud vaše auto touto funkcí disponuje, naleznete ji v manuálu k vozidlu. Ve vozech Škoda tuto funkci plní Maxidot. Zimní pneumatiky mají v zásadě nižší rychlostní index než letní. Proto [[vyhlaska_ministerstva_dopravy_a_spoju_o_schvalovani_technicke_zpusobilosti_a_o_technickych_podminkach_provozu_vozidel_na_pozemnich_komunikacich|vyhláška]] upravuje speciální postup při instalaci pneumatik s nižším rychlostním indexem než je index v [[Velký technický průkaz|velkém technickém průkazu vozidla]]. Je však nutné mít **nálepku v zorném poli řidiče**, která stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s danými zimními pneumatikami. Některá moderní auta však mají takovou funkci **zabudovanou v palubním počítači**, kde lze maximální dovolenou rychlost nastavit a při jejím překročení Vás palubní počítač automaticky upozorní. Pokud vaše auto touto funkcí disponuje, naleznete ji v manuálu k vozidlu. Ve vozech Škoda tuto funkci plní Maxidot.
  
-//Citace zákona:+//Citace §21 odst. 2, [[vyhlaska_ministerstva_dopravy_a_spoju_o_schvalovani_technicke_zpusobilosti_a_o_technickych_podminkach_provozu_vozidel_na_pozemnich_komunikacich|341/2002 Sb.]]:
 V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).// V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).//
Tisk/export
QR Code
QR Code Rychlostní index u zimních pneumatik (generated for current page)