Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

rychlostni_index [2013/03/25 12:17]
jirka
rychlostni_index [2013/03/25 12:57] (aktuální)
jirka
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Rychlostní index ====== ====== Rychlostní index ======
  
-Rychlostní index udává, při jakých rychlostech lze bezpečně pneumatiku provozovat po dobu delší než 10 minut. Označuje se se obvykle jedním, výjimečně dvěma písmeny. přepočítává se podle tabulky níže. +Rychlostní index udává, při jakých rychlostech lze bezpečně pneumatiku provozovat po dobu delší než 10 minut. Označuje se se obvykle jedním, výjimečně dvěma písmeny. přepočítává se podle tabulky níže. V označení pneumatiky je uváděn jako poslední za [[hmotnostní index|hmotnostním indexem]].
 <html> <html>
 <table class="common"> <table class="common">
Řádek 60: Řádek 60:
 </table> </table>
 </html> </html>
 +
 +====== Jak se liší pneumatiky s různým rychlostním indexem? ======
 +Pneumatiky s různých rychlostním indexem se v zásadě nijak neliší, jediným rozdílem je nižší zahřívání při vyšších rychlostech, které je způsobené pevnějšími výztužemi a směsí, které dohromady minimalizují deformaci. 
 +
 +====== Je možné mít pneumatiky s nižším než předepsaným rychlostním indexem v TP? ======
 +Zatímco vyšší než předepsaný rychlostní index od výrobce vozidla v TP nevadí, [[Vyhláška Ministerstva dopravy a spojů o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích|Vyhláška Ministerstva dopravy a spojů o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích]] stanoví že "rychlostní kategorie pneumatik musí být shodná nebo vyšší, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla". Speciální kategorií je [[Rychlostní index u zimních pneumatik|rychlostní index u zimních pneumatik]], který je zpravidla nižší.
 +
 +Podobné:
 +[[Rychlostní kategorie pneumatik|Rychlostní kategorie pneumatik]]
 +
Tisk/export
QR Code
QR Code Rychlostní index (generated for current page)