Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

minimalni_hloubka_dezenu_zimnich_pneumatik [2013/03/26 22:19]
jirka
minimalni_hloubka_dezenu_zimnich_pneumatik [2013/03/26 22:20] (aktuální)
jirka
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Minimální hloubka dezénu zimních pneumatik====== ====== Minimální hloubka dezénu zimních pneumatik======
 V ČR zákon stanovuje minimální hloubku dezénu pro zimní pneumatiky §40a zákona [[361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích]]. Minimální hloubka dezénu pro vozidla **nepřevyšující 3500kg je 4mm na všech nápravách.** U vozidel nad 3500kg je to 6mm.  V ČR zákon stanovuje minimální hloubku dezénu pro zimní pneumatiky §40a zákona [[361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích]]. Minimální hloubka dezénu pro vozidla **nepřevyšující 3500kg je 4mm na všech nápravách.** U vozidel nad 3500kg je to 6mm. 
 +
 +//...lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N2) k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik), a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3500 kg nejméně 6 mm.//
  
 Za zmínku také stojí to, že zimní pneumatiky mají zpravidla nižší rychlostní index než je předepsán v technickém průkazu vozidla. Zákon na to pamatuje, a proto stanovuje speciální postup při [[rychlostni_index_u_zimnich_pneumatik|rozdílném rychlostním indexu u zimních pneumatik]]. Za zmínku také stojí to, že zimní pneumatiky mají zpravidla nižší rychlostní index než je předepsán v technickém průkazu vozidla. Zákon na to pamatuje, a proto stanovuje speciální postup při [[rychlostni_index_u_zimnich_pneumatik|rozdílném rychlostním indexu u zimních pneumatik]].
Tisk/export
QR Code
QR Code Minimální hloubka dezénu zimních pneumatik (generated for current page)