Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

minimalni_hloubka_dezenu_letnich_pneumatik [2013/03/26 21:12] (aktuální)
jirka stará verze byla obnovena
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Minimální hloubka dezénu letních pneumatik======
 +Pro bezpečnou jízdu na silnicích česká [[wiki:legislativa|legislativa]] stanovuje **minimální hloubku dezénu pro letní pneumatiky pro osobní, VAN a SUV vozy 1,6mm**.  Je však otázkou, na kolik tento minimální limit je příliš benevolentní.  
 +
 +Pro [[http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/doprava/121416-experti-ceske-zakony-pripousti-nebezpecne-nizky-vzorek-pneumatik/|ČT]] řekl mluvčí ÚAMK Igor Sirota: //"Zjednodušeně bychom řekli, že minimální hloubka by měla být dvojnásobná," míní . "Vyjeté koleje, průtrž, přívalovky, louže – pak jednoznačně pneumatika, která má 1,6 milimetru vytlačí vodu pod sebe, ale neodvede ji," popsal.//
 +
 +Moderní pneumatiky mívají pro kontrolu hloubky dezénu kontrolní body, které umožňují zjištění hloubky dezénu pouhým okem. Tyto body jsou umístěny právě hloubce dezénu 1,6mm. 
 +===== Minimální hloubka dezénu v ostatních zemích EU=====
 +V ostatních zemích Evropské unie jsou limity víceméně nastavené podobně jako v ČR. Pro přesné srovnání doporučujeme tuto [[http://www.cetro.org/CETRO.org/minimum%20tread%20depth%20europe.pdf|tabulku]].
 +
 +**Související:**
 +[[Minimální hloubka dezénu zimních pneumatik]]
 +
  
Tisk/export
QR Code
QR Code Minimální hloubka dezénu letních pneumatik (generated for current page)